6 نکته قبل از خرید مدل مانتو جدید تابستانی

مانتو در واقع مهم ترین و کاربردی ترین پوشش بانوان ایرانی است ، همین امر باعث میشود خانم هایی که قصد خرید مدل مانتو جدید را دارند .  با وسواس و دقت بیشتری اینکار را انجام دهند. نکته قابل توجه انعطاف مانتو با توجه به فصل می باشد و با رسیدن فصل تابستان که پر از رنگ های شاد و زنده است ، سبک لباس پوشیدن و نحوه انتخاب مانتو تغییر می کند.

خرید مانتو جدید 1398 | راهنمای انتخاب مانتو بر اساس رنگ و اندام شما

 اکثر خانم ها هنگام خرید مانتو تنها سلیقه خود یا اطرافیان را به عنوان نقطه مرجع در خرید قرار می دهند ولی سوال اصلی اینجاست که اگر بخواهید یک خرید مناسب و عالی داشته باشید باید چه نکاتی را هنگام خرید مدل مانتو جدید تابستانی رعایت کنید:

فرم بدن خود را بشناسید

اینکه فرم بدن شما به چه شکلی است کمک زیادی به شما هنگام خرید مانتو خواهد کرد و به شما خواهد گفت کدام مانتو به اصطلاح به تن شما می نشیند و کدامیک را باید نادیده بگیرید. برای مثال کسانی که قد بلندی دارند بهتر است سراغ مانتوهایی با خطوط راه راه عمودی نروند زیرا آنها را بلندتر از حد معمول نشان میدهد و برعکس اگر میخواهند کمی چاق تر نشان داده شوند بهتر است به مانتوهایی با خطوط راه راه افقی فکر کنند

از رنگ های روشن استفاده کنید

همانطور که میدانید در تابستان خورشید مدت زمان بیشتری نور خود را به زمین می تاباند و لباس هایی که پارچه آنها دارای طیف رنگ تیره نظیر مشکی و سرمه ای هستند گرمای بیشتری از خورشید جذب میکنند بنابراین بهتر است مخصوصا اگر در استان های گرمسیر جنوب ساکن هستید برای انتخاب رنگ مانتو نگاهتان به رنگ های روشن باشد. البته این یک امر سلیقه ای است و نمی توان شما را مجبور به این کار کرد

طرح دار یا ساده؟

وقتی می خواهید مانتو جدید انتخاب کنید دنیایی از طرح و رنگ جلوی چشمان شما قرار خواهد گرفت. این شما هستید که بنا به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب خواهید کرد. اما آیا برای این کار هم قانونی وجود دارد؟ باید بگوییم بله! وقتی میخواهید یک مانتو بخرید باید به سایر لباس هایی که قرار است با آن ست و هماهنگ شوند نیز دقت کنید. مثلا شما نمیتوانید یک مانتو طرح دار را با یک شال طرح دار و پر زرق و برق بپوشید.

دقت داشته باشید که طرح هایی مثل مانتو چریکی، مانتوهای سنتی و مانتوهای مشکی همیشه مورد توجه بانوان قرار داشته و هیچ وقت از مد نمی افتند و می توان همیشه روی آنها حساب کرد. پس پیشنهاد میکنیم یکی از آنها را داخل کمد لباس هایتان داشته باشید

خرید مانتو جدید 1398 | راهنمای انتخاب مانتو بر اساس رنگ و اندام شما

کدام پارچه را انتخاب کنم؟

همانطور که احتمالا خودتان میدانید دیگر نباید سراغ پارچه های ضخیم و الیاف مصنوعی بروید در نقطه مقابل باید سراغ پارچه هایی بروید که سبک بوده و دارای الیاف طبیعی باشند. همچنین پارچه ای برای فصل تابستان مناسب است که به خوبی گرما را از تار و پود خود عبور دهد. بهترین پارچه های بازار برای انتخاب مانتو عبارتند از: کرپ، شانتون، اسکاچی و مازراتی.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید تهیه مانتو از برندهای معتبر است؛ بعضی برندها مانتوهایی با الیاف طبیعی تولید می‌کنند؛ اما جنس پارچه طوری است که یا خیلی زود روی آن به‌اصطلاح دانه‌دانه می‌شود یا اینکه رنگشان با یک بار شستن چندین درجه متفاوت خواهد شد.

ست کردن مانتو

برای اینکه بتوانید استایلتان را هر چه تابستانه‌تر کنید تنها انتخاب مانتویی با ویژگی‌های بالا اهمیت ندارد؛ بلکه بهتر است نکات دیگری را در نظر بگیرید تا هر چه زیباتر به چشم بیایید. این نکات شامل موارد زیر می‌شود:

 انتخاب کیفی با جنس مناسب: بهتر است استفاده از کیف‌های چرمی را به مهمانی‌های شب موکول کنید و در طول روز از کیف‌های حصیری یا پارچه‌ای استفاده کنید. این دو مدل احساس خنکی بیشتری به شما و بیننده منتقل می‌کند.

صندل با کمی پاشنه: پوشیدن صندل در این فصل بسیار زیاد می‌شود؛ اما بهتر است به استاندارد بودن آن دقت کنید. پوشیدن صندل‌های تخت نه برای کمرتان خوب است و نه خیلی به کار استایلتان می‌آید.

انتخاب اکسسوری تابستانه: در فصل تابستان تا جایی که می‌توانید سراغ اکسسوری‌هایی بروید که خنکی را القا می‌کنند. برای مثال به دست کردن النگویی که از نمد تهیه شده برای زمستان مناسب است؛ ولی به کار تابستان نمی‌آید.

مانتو بارداری را هوشمندانه انتخاب کنید

دوران بارداری در واقع حساس ترین و مهم ترین دوران زندگی هر خانمی است که به همین دلیل باید در انتخاب مانتو و سایز لباس های روزمره حساسیت زیادی به خرج داده شود و طرح و رنگ و البته جنس مانتو در این دوران اهمیت خاصی دارد به فصل زیبای تابستان نزدیک می شویم و خانم های باردار بهتر است برای انتخاب جنس مدل مانتو بارداری خود سراغ پارچه هایی بروند که اولا خنک و سبک باشد و دوما حساسیت های پوستی و … را برای بدن ایجاد نکند بدین منظور بهتر است از مانتوهای نخی و حریر که هم وزن مناسبی دارند و هم گرمای هوا را به خوبی از خود عبور میدهند، استفاده کنند.

خرید مانتو جدید 1398 | راهنمای انتخاب مانتو بر اساس رنگ و اندام شما

خرید مانتو جدید برای تابستان 98

در صورت تمایل شما کاربران عزیز میتوانید انواع  مدل مانتو جدید را در پورتال ساتیشو مشاهده نمایید