مدلهای دیش گاردن | قیمت دیش گاردن | انواع دیش گاردن

در این مطلب سعی داریم مدلهای دیش گاردن را برای شما عرضه کنیم و همچنین در انتهای مطلب نحوه ساخت دیش گاردن را آموزش دهیم

گیاهان مناسب دیش گاردن

گیاهان مناسب دیش گاردن

برای دیش گاردن سعی کنید از گیاهانی نظیر کاکتوس استفاده کنید که به آبیاری کمتری نسبت به بقیه گیاهان نیاز دارند

کاکتوس در دیش گاردن

کاکتوس در دیش گاردن

ایده های ساخت دیش گاردن

خلاقیت در دیش گاردن

ساختن دیش گاردن

دیش گاردن

عکس مدل های دیش گاردن

دیش گاردن زیبا

نحوه ساخت دیش گاردن

مدلهای دیش گاردن

آموزش دیش گاردن

آموزش دیش گاردن

ظرفتان را تمیز کنید. بهتر است آن را با آب گرم و صابون بشویید. لایه نازکی سنگ ریزه کف ظرف بریزید. ظرف را از خاک پر کنید و آن را کمی فشرده‌ کنید.

دیزاین دیش گاردن‌تان را مشخص کنید و زاویه دید را تعیین کنید. اگر می‌خواهید دیش گاردن‌تان از همه طرف دیده شود پس گیاهان بلندتر را در مرکز و گیاهان کوتاهتر را در اطراف آن بکارید. اگر میخواهید ظرف فقط از یک طرف ویو داشته باشد، گیاهان بلندتر را در عقب و گیاهان کوتاه تر را در جلوی آنها بکارید. حالا باید جای مناسب هر گیاه و گیاهانی که کنار هم قرار می‌گیرند را تعیین کنید. برای این کار گیاهان را در کنار هم قرار دهید و آنقدر جابه جا کنید تا دیزاین دلخواه‌تان را پیدا کنید.

گیاهان را به آرامی از گلدان‌شان خارج کنید و خاک اطراف ریشه را کمی بتکانید. در خاک چاله‌هایی برای کاشت گیاهان، متناسب با ریشه آنها، ایجاد کنید. گیاهان را در خاک بکارید و خاک را در اطراف ساقه شان به آرامی فشرده کنید تا راست و محکم بایستند.

وقتی کار کاشتن دیش گاردن‌ تمام شد، نوبت به تزیین می‌رسد! برای این کاراز هر وسیله ای که دوست دارید می‌توانید استفاده کنید. شاخه های خشک درختان، مجسمه، سنگریزه رنگی، خزه و … .

دیش گاردن‌تان را به آرامی آبیاری کنید اما مراقب باشید که آن را بیش از حد آبیاری نکنید و خاک غرقاب نشود. آبیاری شاید مهم ترین قسمت نگهداری دیش گاردن‌ها باشد چرا که حتی ذره ای آب اضافه میتواند گیاهان‌تان را گندیده کند. در این مرحله بهتر است با آب و قارچ کش محلولی تهیه کنید و دیش گاردن‌تان را با آن آبیاری کنید. برای جلوگیری از بیماری‌های گیاهی و گندیدگی بهتر است ماهی یک بار از محلول قارچ کش برای آبیاری استفاده کنید.

حالا آن را در محیطی با نور مناسب قرار دهید

ساخت دیش گاردن

ساخت دیش گاردن

وسایل مورد نیاز

 گیاه

ظرف یا گلدان کم عمق با دهانه باز

 خاک و سنگ ریزه

 قارچ کش

وسایل اختیاری : سنگ ریزه، خانه یا وسایل چوبی کوچک، عروسک، صدف و …

همچنین در سبزپندار بخوانید:

دیش گاردن چیست؟ | آشنایی با دیش گاردن | دیش گاردن شیشه ای

اموزش دیش گاردن | تزیین دیش گاردن | عکس از دیش گاردن