قطع شدن سر نوزاد هنگام زایمان در ایرانشهر ، قصور پزشکی یا نجات جان مادر؟

از ساعاتی قبل خبری در کانال‌های خبری منتشر شد که عنوان داشت:
بر اثر سهل‌انگاری پزشکان معالج و مسئولین «بیمارستان ایران» ایرانشهر در هنگام زایمان طبیعی یک زن، پزشکان سر نوزاد او را با فشار از رحم مادر بیرون کشیدند که این اقدام منجر به جدا شدن سر نوزاد و به قتل رسیدن او شد.

قطع شدن سر نوزاد هنگام زایمان در ایرانشهر ، قصور پزشکی یا نجات جان مادر؟
اما ساعاتی بعد این خبر از اساس تکذیب شد!

سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر جدا شدن سر نوزاد هنگام تولد در بیمارستان ایران این شهرستان را تکذیب کرد و گفت: این خبر به هیچ عنوان صحت ندارد.

دکتر مهران امینی فرد سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تشریح واقعه اظهارداشت: مادر حامله ای برای زایمان به بیمارستان ایران منتقل شده بود که پس از معاینات لازم مشخص شد جنین در رحم مادر فوت کرده و از آنجایی که مادر بیماری دیابت دارد اولویت نخست ما نجات جان وی بود.
وی ادامه داد: وزن نوزاد فوت شده 5/5 کیلو گرم بوده است.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر اظهارداشت: در موقع خارج کردن نوزاد از داخل رحم با توجه به جثه سنگین نوزاد در ناحیه گردن او پارگی ایجاد شده بود.

دکتر امینی فرد اظهار داشت: نوزاد با جثه درشت مرده از داخل کانال رحم عبور کرده است.وی افزود: بیمارستان ایران ایرانشهر یکی از شلوغ ترین مراکز درمانی کشور است به طوری که ماهانه بیش از هزار زایمان در آن انجام می شود. وی گفت: دانشکده علوم پزشکی و واحدهای زیر مجموعه آن همواره بیماران را تکریم کرده و حقوق آنان را محفوظ نگه می دارند به همین سبب چنانچه از سوی پزشک قصوری هم صورت گرفته باشد بر اساس قانون با آن برخورد می شود.

قطع شدن سر نوزاد هنگام زایمان در ایرانشهر ، قصور پزشکی یا نجات جان مادر؟ ( پورتال سبز پندار)