چشم‌های بزرگ در بیشتر مواقع زیبا و هوشیار دیده می‌شوند. اگر چشم‌های کوچکی دارید؛ نگران نباشید. ترفندهای آرایشی و زیبایی کاربردی و ساده‌ای وجود دارد که موجب بزرگ‌تر نشان دادن و درشت کردن چشم‌های کوچک می‌شوند. در ادامه به آموزش این ترفندها خواهیم پرداخت.

بزرگ‌تر نشان دادن و درشت کردن چشم‌های کوچک با ترفندهای آرایشی ساده


مقاله پیشنهادی: راه های حفظ سلامت پوست با 6 ویتامین ضروری | میزان موردنیاز و منابع هرکدام


ترفندهای درشت کردن چشم‌های کوچک

1. حواس‌تان به ابروها باشد

بزرگ‌تر نشان دادن و درشت کردن چشم‌های کوچک با ترفندهای آرایشی ساده

ابروها با این‌که خارج از محدوده چش‌مها قرار دارند؛ اما تاثیر بسزایی در درشت دیده شدن چشم‌ داشته و می‌توان با یک تغییر کوچ در ابروها، چشم‌های خود را بزرگ‌تر از قبل نشان داد. جالب است بدانید که ابروهای ضخیم‌تر نسبت به نمونه‌های آرایش شده، توجه بیشتری به چشم‌ها جلب می‌کند و بهتر است تا حدالمکان ساختار و خط پیمایش ابرو را حفظ نمود و در واقع، حالت طبیعی ابروها را به شکل زیباتری به نمایش گذاشت.

2. پف و برآمدگی اطراف چشم را کاهش دهید

افتادگی پوست، پف کردن و برآمدگی در اطراف دو چشم می‌تواند آن‌ها را کوچک‌تر نشان دهد. از این رو بهتر است تا سعی کنید که تا برامدگی، تورم اطراف چشم را کاهش دهید تا چشمان شما محدوده بزرگتری برای دیده شدن داشته باشند. خواب کافی و شستن صورت با آب سرد به طور مرتب برای دستیابی به صورتی بدون پف، موثر است اما اگر پف‌کردگی و برآمدگی اطراف چشم وخیم‌تر از معمول باشد؛ استفاده از چای کیسه‌ای مرطوب و سرد قرار دادن آن در اطراف چشم‌ها می‌تواند برای کاهش تورم کمک کننده باشد. ورزش نکردن و یا مصرف بالای نمک نیز در بروز پف موثر است از این رو بهتر است میزان مصرف نمک خود را کاهش داده و ورزش منظم را در برنامه خود قرار دهید.

3. نقاط سیاه زیر چشم را از بین ببرید

بزرگ‌تر نشان دادن و درشت کردن چشم‌های کوچک با ترفندهای آرایشی ساده

بیش از این‌که به چشم‌های بزرگ نیاز داشته باشید؛ بایستی برای نمایان شدن زیبایی طبیعی چشم‌های خود، نکات منفی حول آن را از بین ببرید. از بین بردن نقاط سیاه اطراف، به درشت کردن چشم‌های کوچک کمک نمی‌کند اما با حذف این معضل، نگاه موردتوجه آن‌ها قرار نخواهد گرفت. و بدل از نقاط سیاه، این چشم‌های شما است که دیده خواهد شد. برای این‌کار می‌توانید از لوازم برطرف کننده لکه‌ها و نقاط سیاه استفاده کنید. با توجه به این که معمولا پوست زیر چشم کمی تیره‌تر از دیگر نواحی چهره است؛ بهتر است از رنگ روشن‌تری برای یکسان سازی استفاده نمایید.

4. سرخی و تورم چشم را درمان کنید

چشم‌های قرمز و متورم را درمان کنید. قطره‌های درمانی تحت نظر پزشک برای کاهش تورم و سرخی چشم را بکار ببرید. سرخی چشم علاوه بر این‌که موجب کوچک‌دیده شدن چشم‌ها می‌شود؛ ممکن است برامده از یک مشکل و اختلال باشد که برای پیشگیری از مشکلات وخیم‌تر، بهتر است تشخیص و درمان مشکل را در نظر بگیرید.

5. از رنگ‌ متفاوت در سایه چشم استفاده کنید.

بزرگ‌تر نشان دادن و درشت کردن چشم‌های کوچک با ترفندهای آرایشی ساده

از یک برجسته کننده یا رنگ متفاوت برای سایه چشم استفاده کنید. بزرگ دیده شدن چشم‌ها به این معنا است که چشم‌های شما بیدار و هوشیار به نظر برسند و این‌کار می‌تواند موجب شود تا چشم‌های شما بازتر و هوشیارتر دیده شوند. به عنوان نکته اضافی می‌توانید رنگ براقی به آن دهید تا برجسته‌تر دیده شود.


حتما ببینید: فیلم آموزش خودآرایی سریع | آموزش آرایش ملایم ، سریع و آسان


نکات بیشتر برای درشت کردن چشم‌های کوچک

بزرگ‌تر نشان دادن و درشت کردن چشم‌های کوچک با ترفندهای آرایشی ساده

  1. سعی کنید از رنگ‌های تیره مانند مشکی و خاکستری دوری کنید.
  2. برای رفع چروک از رنگ‌‌های نرم قهوه‌ای استفاده کنید.
  3. بیش از حد بر روی خط چشم متمرکز نشوید؛ این‌کار باعث کوچک نشان دادن چشم‌ها می‌شود.
  4. از ریمل مژه و ابرو برای بزرگ‌تر نشان‌دادن مژه‌ها استفاده نمایید.
  5. مژگان مصنوعی نیز می‌توانند بکار آیند.
  6. از ماسک‌های چشم در اطراف آن استفاده کنید تا برآمدگی چشم کاهش یافته و بزرگ‌تر نشان داده شوند.
  7. از فرکننده‌های مژه استفاده کنید.
  8. زمانی که از مداد خط چشم استفاده می‌کنید؛ تنها آن را بر روی یک سوم انتهایی چشم اعمال نمایید.

به طور خلاصه برای درشت کردن چشم‌های کوچک و بزرگ نشان دادن آن‌ها نیاز دارید تا ابتدا مواردی که توجه رو از چشم سلب می‌کند مانند خطوط، برآمدگی و نقاط سیاه حذف نمایید. استفاده بیش از حد از آرایش موجب کوچک‌تر دیده شدن آرایش می‌شود. مژه و ابروها نیز در زیبا شدن چشم‌ها نقش بسزایی دارند.