بیوگرافی سانیا سالاری بازیگر نقش ارغوان در سریال دلدادگان

سانیا سالاری از بازیگران جوان کشورمان است که فعالیت هنری اش را با تئاتر آغاز کرده است. البته رشته تحصیلی او بی ارتباط به سینما و هنر نبوده و همین نزدیک بودن و علاقه او را بیشتر به این حوزه کشانده است. در ادامه به بیوگرافی خانم سالاری می پردازیم.

سانیا سالاری

بیوگرافی سانیا سالاری

 • نام : سانیا
 • نام خانوادگی:  سالاری
 • محل تولد: بوشهر
 • اصالت : بیرجند (خراسان جنوبی)
 • تاریخ تولد: 20 تیرماه 1368
 • تحصیلات: لیسانس تدوین سینما
 • پیشه: بازیگر سینما و تئاتر

زندگی شخصی

خانم سالاری در تیرماه 1368 در بوشهر دیده به جهان گشود. پدرش اصالتا بیرجندی است و مادرش از عرب های آبادان می باشد که ریشه آنها به سوریه باز می گردد. سانیا به دلیل شغل پدرش اوایل دوران زندگی اش را در بوشهر گذرانده است و پس از آن به مشهد مهاجرت کردند. 12 سال در مشهد زندگی کرده و پس از آن نیز به گرگان رفتند.

پس از قبولی سانیا در دانشگاه همگی به تهران رفتند و در این شهر اقامت کردند.

سانیا در خانواده ای چهار نفره بزرگ شده است و تنها یک خواهر کوچکتر از خود دارد. پدرش وکیل است و وضعیت مالی نسبتا مناسبی دارند.

تحصیلات

خانم سالاری پس از اتمام دوران دبیرستان برای ادامه تحصیل در رشته تدوین به تهران آمده و در این رشته به تحصیل پرداخته است. او هم اکنون موفق به اخذ مدرک لیسانس در رشته تدوین سینما شده است.

ازدواج و همسر سانیا سالاری

بنظر میرسد خانم سالاری کماکان مجرد هستند و ازدواج نکرده اند چرا که خبری در این زمینه منتشر نشده است. در صورت انتشار اطلاعات تکمیلی این مطلب بروزرسانی می شود.

اینستاگرام سانیا سالاری

خانم سالاری از طریق صفحه اینستاگرام خود به آدرس زیر با مخاطبینش در ارتباط است. وی تاکنون بیش از 188 هزار دنبال کننده دارد.

www.instagram.com/sania__salari

سانیا سالاری و مهرانه مهین ترابی

شروع فعالیت هنری

خانم سالاری اپس از اتمام تحصیلاتش در رشته ی تدوین به فعالیت در حوزه تئاتر روی آورد و کلاس های بازیگری خانم مهتاب نصیرپور را برای این زمینه برگزید. پس از آن با افراد بسیاری به همکاری در حوزه تئاتر پرداخت و در چندین تئاتر حضور یافت. اولین حضور حرفه ای او در تئاتر ، نمایش مجلس ضربت زدن به کارگردانی محمد رحمانیان محسوب می شود وی در این تئاتر نقش قطام را برعهده داشت. موضوع نمایش آیین مجلس  مربوط به 19 ماه مبارک رمضان و ضربت خوردن امام علی (ع) بود که خانم  سانیا سالاری با بازی در نقش قطام نظر بسیاری از کارشناسان را به خود جلب کرد و مورد تقدیر شرکت کنندگان حاضر در سالن قرار گرفت.

سانیا سالاری علاوه بر این نمایش در چند نمایش دیگر به نام های تمام مادران، چند مسافر و لیلا نیز به ایفای نقش پرداخته است.

او فعالیت در تئاتر را با علاقه دنبال می کرد تا اینکه در یکی از این تئاتر ها منوچهر هادی بازی ایشان را دیده و نقش ارغوان در سریال دلدادگان را به او پیشنهاد داد.

سانیا سالاری بازیگر نقش ارغوان در سریال دلدادگان

به خاطر عملکرد خوب سالاری در تئاتر فیلمساز مشهور کشورمان آقای منوچهر هادی از او برای سریال جدید خود به نام دلدادگان استفاده کرد. سریال دلدادگان اولین تجربه خانم سانیا سالاری بوده که توانسته در نقش ارغوان در کنار بازیگران مطرحی چون شاهرخ استخری ، لیندا کیانی ، مهرانه مهین ترابی به ایفای نقش بپردازد.

بازیگر نقش مقابل خانم سالاری در سریال دلدادگان سامان صفاری بوده است که وی نقش امیر را بر عهده داشته است.

سانیا سالاری در سریال دلدادگان

تئاتر

 • مجلس ضربت
 • تمام مادران
 • چند مسافر
 • لیلا

سریال های تلویزیونی

تصاویر شخصی و عکس های سانیا سالاری

منوچهر هادی و سانیا سالاری پشت صحنه سریال دلدادگان

منوچهر هادی و خانم سالاری پشت صحنه سریال دلدادگان

مادر سانیا سالاری

سانیا سالاری در پشت صحنه سریال دلدادگان

پشت صحنه سریال دلدادگان

سلفی سانیا سالاری

سانیا سالاری و پدرش

سانیا سالاری و پدرش

سانیا سالاری در حال نقاشی کشیدن

سانیا سالاری در حال نقاشی کشیدن

ماشین سانیا سالاریسانیا سالاری و مهرانه مهین ترابی عکس زیبای سانیا سالاری عکس سانیا سالاری عکس پاییزی سانیا سالاری