بیوگرافی دکتر سعید نمکی | رزومه و سوابق کاری دکتر سعید نمکی سرپرست وزارت بهداشت

دکتر سعید نمکی کیست

دکتر سعید نمکی کیست

 سعید نمکی کیست

دکتر سعید نمکی” معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه بوده است وی پس از استعفای وزیر بهداشت به عنوان سرپرست وزارت بهداشت منصوب شد.

“سعید نمکی” (دکترای ایمونولوژی پزشکی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است) وی سال 1394 به معاونت امور اجتماعی و عمومی در سازمان مدیریت منصوب شد و به گفته خودش 25 سال پیش از این تاریخ معاون بهداشتی وزیر بهداشت بوده است.

دکتر سعید نمکی پیش از معاون شدن در سازمان برنامه و بودجه، معاون محیط‌ طبیعی سازمان محیط ‌زیست نیز بوده است.

سعید نمکی همچنین امضاء کننده تفاهم نامه نقشه درمان ایران 1404 میان وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه بود که بر اساس این تفاهم‌نامه در راستای افزایش عدالت جغرافیای مقرر شد که تفاوت میان استان‌ها و تفاوت درون استان‌ها، با توزیع تخت‌های جدید، به میزان حداقل 25 درصد کاهش یابد.

دکتر سعید نمکی به عنوان سرپرست وزارت بهداشت

دکتر سعید نمکی به عنوان سرپرست وزارت بهداشت

رئیس جمهور روز پنجشنبه با قدردانی از خدمات خالصانه و تلاش های صادقانه دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی دولت های یازدهم و دوازدهم؛ بویژه در اجرا و پیشبرد طرح تحول سلامت، استعفای وی را پذیرفت و سرپرست جدیدی را برای این وزارتخانه منصوب کرد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در حکمی ، دکتر “سعید نمکی” را به عنوان سرپرست جدید این وزارتخانه منصوب کرد.

متن حکم رئیس جمهور به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر سعید نمکی

براساس اصل 135 قانون اساسی و نظر به مراتب تعهد و سوابق علمی و مدیریتی جناب عالی، به موجب این حکم شما را به سرپرستی《وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی》 منصوب می نمایم.

امید است با عنایات الهی  و همکاری کلیه کارکنان آن وزارت، در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

دکتر سعید نمکی

رزومه و سوابق کاری دکتر سعید نمکی سرپرست وزارت بهداشت

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور
سعید نمکی سابقه ریاست دانشگاه کاشان حوالی سال‌های 1366 تا 1370 را هم در کارنامه‌اش دارد.
دکتر سعید نمکی همچنین امضاء کننده تفاهم نامه نقشه درمان ایران 1404 میان وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه بود که بر اساس این تفاهم‌نامه در راستای افزایش عدالت جغرافیای مقرر شد که تفاوت میان استان‌ها و تفاوت درون استان‌ها، با توزیع تخت‌های جدید، به میزان حداقل 25 درصد کاهش یابد.

بیوگرافی دکتر سعید نمکی