تبلیغات

برهنه کردن مسافران ایرانی در فرودگاه بلگراد صربستان

دسته بندی : اخبار روز

برهنه کردن مسافران ایرانی در فرودگاه بلگراد صربستان

به نقل از کیهان ، براساس گزارش شاهدان عینی، ماموران فرودگاه بلگراد صربستان پس از ورود ایرانیان به این فرودگاه، آنها را بازداشت کرده و زن و مرد را در حضور یکدیگر و سایر مسافران آن فرودگاه برهنه و تحت بازرسی بدنی قرار دادند!

مسافران و شاهدان تصریح کردند که چند روز پیاپی آنها را در داخل یک فنس در مجاورت سرمای شدید هوا قرار داده‌ و هیچ‌گونه مواد غذایی اختیار آنها نگذاشته‌اند. در این بین تنها عده‌ای که شرایط مهیای پرواز را داشته‌اند، موفق به بازگشت شده‌اند.

مجموع این رفتارهای ناشایست هم تنها مختص ایرانی‌ها بوده است.

برهنه کردن مسافران ایرانی در فرودگاه بلگراد صربستان

سفارت ایران در صربستان

بی‌مسئولیتی سفارت ایران در صربستان به عنوان ذی‌صلاح‌ترین مرجع برای پیگیری چنین هتک حرمتی محل ابهام و سؤال است چراکه تماس این افراد با سفارت ایران در صربستان نیز متاسفانه نتیجه‌ای در پی نداشته است و با بی‌اعتنایی مواجه شده است.

بنابر اظهارات شاهدان، شخصی که تلفن سفارت را جواب داده، در ابتدا خود را مستخدم سپس منشی و کارمند و… معرفی کرده و اعلام کرده که در این موضوع قادر به انجام اقدامی نیست!

این افراد با ‌اشاره به ادعای لغو ویزای سفر به این کشور، خاطرنشان کردند که چنین موضوعی واقعیت نداشته و هر ایرانی به این کشور سفر کند، بازداشت می‌شود.

ضروری است وزارت امور خارجه کشورمان که تغییر شرایط بین‌المللی به نفع ایران و بازگشت عزت به پاسپورت ایرانی را مطرح می‌کند،
بر اساس قوانین مربوطه در قبال این رفتار تبعیض‌آمیز و به دور از شان انسانی ضمن احضار سفیر این کشور در ایران مراتب اعتراض خود را اعلام و بر توقف این روند تاکید ورزد.

گفتنی است، دفاع از حقوق مردم تنها رونمایی از حقوق شهروندی نیست بلکه این رویکرد باید در میدان عمل و واقعیت نیز در صیانت از شرافت و حیثیت مردم استمرار یابد.

مطالب پیشنهادی سبز پندار:

سوت زدن اژه ای سخنگوی قوه قضاییه جلوی دوربین رسانه ها + فیلم

هک پیج اینستاگرام حمید لولایی + جزئیات و اصل ماجرا

اشتراک گذاری مطلب

تبلیغات


Copyright SaBzPendar.com© 2018 - Allrights Reserved.