«طغیان» علی کریمی علیه مسئولین فوتبال ایران

«طغیان» علی کریمی علیه مسئولین فوتبال + فیلم

علی کریمی ستاره سابق تیم ملی ایران و مرد سال فوتبال آسیا، ضمن طرح اتهاماتی در خصوص فساد مالی، مسئولین فدراسیون فوتبال را به مناظره تلویزیونی فرا خوانده است.

کریمی در گفتگوی تلویزیونی انتقاداتی را از مدیران فوتبال مطرح کرد و گفت: “در تیم نفت بازیکنی را به میدان فرستادند و گفتند هوای ما را داشته باش، بازیکن گفته من پول نگرفتم چطور هوای تو را داشته باشم، گفتند مگر قرار است پولی بگیری؟»

بازیکن سابق بایرن مونیخ گفت: تاج چه کار ماندگاری کرده؟ به ما بگوید تا در جریان قرار بگیریم. آیا ساختمان فدراسیون را خریده یا کمپ تیم ملی را درست کرده؟ هر اردو ۲۰۰ هزار دلار هزینه دارد. پول یکی از اردوهای خارجی را بگذارند و زمین کمپ را با کیفیت کنند.

او گفت: “این همه از افراد داخل دایره مشورت گرفتید و کار خاصی انجام نشد. یک بار با افراد خارج دایره مشورت کنید شاید اتفاق خوبی افتاد.”

کریمی با اشاره به مبلغ حق انتقال گفت: برای خروج از استان هشت میلیون تومان می‌گیرند. بازیکنی که ۳۰ میلیون قراردادش بود و این پول را دریافت نکرده، باید هشت میلیون بابت خروج از استان بدهد. این باعث شده عده‌ای از بازیکنان در همان شهر بمانند یا اینکه اصلاً فوتبال را کنار بگذارند.

او تاکید کرد: روی صحبت من با افراد و کارمندان عادی نیست. آنها کار خود را به نحو احسن انجام می دهند. تاج یا کفاشیان یا‌ آقای ساکت فکر نکنند جای خلوتی گیر آمده و صحبت می‌کنم. در هر برنامه‌ای که بخواهید با هر سه نفرتان مناظره می‌کنم.

پس از پخش این برنامه، فدراسیون فوتبال با صدور بیانیه‌ای، ابهامات و اتهامات مطروحه را تکذیب کرد و بی‌اساس دانست.

در این بیانیه آمده است: «افرادی که اطلاعاتی مبنی بر فساد در فوتبال دارند به کمیته اخلاق فدراسیون و دیگر نهادهای نظارتی مراجعه کنند تا رسیدگی لازم به عمل آید. لذا طرح مباحث بدون سند در رسانه‌ها نمی تواند کمک حال فوتبال باشد.»

پس از این بیانیه، علی کریمی در اینستاگرام، نامه‌ای خطاب به “آقای تاج و یاران با وفایش” منتشر کرده و نوشته است:

«من بی‌سواد، از فوتبال تجاربى دارم که “امثال تو و همدستانت” در خواب هم نمی‌توانید تجربه کنید. بعد از ٣ سال توانستید به لطف افک با من و بقیه بازیکنان تسویه کنید، این همان کار ماندگارى بود که انجام دادید و ما نمی‌دانستیم؟»

کریمی در ادامه نوشته است: گفتید که حقوق نمیگیرید، خیلى خوب است ولى چرا نمی‌روید؟ لطف کنید قراردادهایى که در زمان “دار و دسته شما” بسته شده را براى شفاف سازى منتشر کنید. قرارداد سرمربى تیم ملى، توپ‌ها و البسه آل اشپورت، تبلیغات محیطى، توپ جدید دربى استار، لیست مسئولینى که بابت جام جهانى ٢٠١۴ پاداش گرفتند. مبلغش و…

علی کریمی، این مطالب را آغازی برای افشاگری بیشتر می‌داند و نوشته است: حرف‌هایى که زدم نکات پیش پا افتاده این فوتبال بى در و پیکر بود، اگر قرار باشد همه حقایق گفته شود، یاد شعرى می‌افتم که همیشه ورد زبان همایون بهزادى بود: چون پرده بر افتد نه تو مانى و نه من.

کریمی درباره بند پایانی بیانیه فدراسیون گفته: «نتیجه گرفتید که حرف‌هاى من کمکى به این فوتبال نمی‌کند. چون نرود میخ اهنى در سنگ.»

کریمی ضمن درخواست مناظره تلویزیونی، گفته است: شما که فى سبیل الله کار می‌کنید، کار خطایى هم که نکردید، پس از چه واهمه دارید، لحظه شمارى می‌کنم براى آن لحظه.

مرد سال ۲۰۰۴ فوتبال آسیا همچنین هشدار است: منتظر بیانیه بعدى هستم و مطمئن باش دفعه بعد این طور حرف نمی‌زنم آقای تاج، به تیم ملى نوجوانان چقدر پاداش دادید که تاریخ سازى کرد؟

تصویر صفحه اینستاگرام علی کریمی

«طغیان» علی کریمی علیه مسئولین فوتبال + فیلم

کلیپ جنجالی علی کریمی علیه مسئولین فوتبال

 

برای دانلود کلیپ اینجا کلیک کنید.