در زمان بارداری همسر و وظایف و مسئولیت‌های بیشتری بر دوش وی قرار دارد از این رو آقایان می‌تواند از این ایده‌ها برای کمک کردن به همسر باردار استفاده کنند تا فضای سالم‌تری برای خانم و جنین به وجود آید.


حتما بخوانید: هدیه روز مادر برای مادرزن | کادو تولد برای همسر | بهترین کادو برای روز زن


در زمان بارداری همسر چه کاری می‌توان برای او انجام داد؟

آقایان در زمان بارداری همسر چه کمک‌هایی می‌توانند انجام دهند؟

مراجعه به دکتر، نوسانات خلقی، ضعف، مراقبت بیشتر، تغییر در تغذیه و چند مورد دیگر از مشکلات و سختی‌هایی است که در کنار زیبایی‌های بسیار زمان بارداری همسر شما دیده می‌شود. زنان با باردار شدن مسئولیت بزرگی را بر دوش می‌کشند و از این رو آقایان بایستی برای فراهم نمودن شرایط مناسب در کنار آن‌ها باشند. اگر همسر شما باردار است؛ این کمک‌های زیر، شرایط مناسبی را برای بارداری وی ایجاد می‌کند.

توقع نداشته باشید که همسر شما همانند قبل باشد

به خصوص اگر این اولین تجربه بارداری همسر شما باشد؛ قطعا وی در حالت معمول خود قرار ندارد. اولین کمکی که شوهر در زمان بارداری همسر می‌تواند انجام دهد این است که از نظر روانی از وی پشتیبانی کند. در شرایطی حتی دیده می‌شود که آقایان شرایط خانم خود و دیگر زنان باردار را به تمسخر می‌گیرند. ابتدا بایستی متوجه مسئولیتی که بر دوش او است باشید. زنان از بسیاری از مسئولیت‌های بارداری به خودی خود بر می‌آیند اما با وجود فشارهای ذهنی و جسمی موجود، اکنون به یک مترحم اعصاب نیاز دارند تا از ایشان پشتیبانی کند و به او انگیزه دهد.

اجازه استراحت به او بدهید

آقایان در زمان بارداری همسر چه کمک‌هایی می‌توانند انجام دهند؟

اکنون، هرمون‌ها تمام بدن وی را فرا گرفته‌اند. یک فرد دیگر علاوه بر او به تغذیه نیاز دارد! و به دلیل فشار کارهای خود را با سختی بیشتری انجام می‌دهد؛ به خصوص اگر این اولین تجربه‌اش باشد. بهتر است کمی کمتر از قبل او را درگیر وظایف روزمره یا خواسته‌های خود کنید. در واقع او اکنون بیشتر از قبل به استراحت نیاز دارد و بگذارید زمان بیشتری را به استراحت بپردازد.

گرایش‌های غذایی و ناامیدی‌های غیر شفاف او را درک کنید

در زمان بارداری همسر ممکن است از شما چیزی بخواهد که فردای آن، نسبت به آن چیز بی‌رغبت باشد. یک غذا روزی برایش لذیذ و روز دیگر بدون جذابیت است. از این رو بهتر است در این زمان با او همراه باشید. بهتر است به تفاوت‌های رغبتی او احترام بگذارید و اگر می‌شود در مقابل وی کارهایی که دوست ندارد را انجام ندهید و غذاهایی که دوست ندارد یا دوست دارد و نمی‌تواند مصرف کند را استفاده نکنید چرا که اکنون نسبت این موارد حساس‌تر است.

به حرف‌های همسر خود گوش دهید

به طور طبیعی، دو همسر همواره باید شنونده خوبی برای یکدگیر باشند اما در زمان بارداری همسر با توجه به افزایش حساسیتی که دارد ممکن است چیز معمولی اکنون برای او رنج‌آور باشد، از این رو بهتر است به خوبی به صحبت و خواسته‌های او گوش دهید. سوال‌های ذهنی بسیاری در ذهن خانم شما در جریان است و باید در مرتفع کردن فشارهای روانی به او کمک کنید. صحبت‌های وی را بشنوید و به او انگیزه بدهید. بارداری همیشه به عنوان زحمت نمود نمی‌کند. لگدزدن جنین در رحم مادر، گذر مراحل بارداری و دیگر زیبایی‌های حاملگی، همگی زیبا هستند. از این رو با در کنار همسر خود بودن، اهتمام خود را به این اتفاقات نشان دهید و از رشد فرزند خود لذت ببرید.

در مراحل پزشکی همراه وی باشید

در زمان بارداری همسر مراحل و مراجعات پزشکی متعددی ممکن است رخ دهد که در این مواقع، خانم ممکن است نتواند به تنهایی به بیمارستان، مطب و دیگر اماکن مراجعه نماید. خرید دارو، نگهداری از دیگر فرزندان خانه و کارهای معمول خانگی در این زمان برای وی سخت می‌شود. از این رو بهتر است زمانی را برای همراهی با وی در جلسات پزشکی در نظر گیرید. در زمانی که مشغله‌های پزشکی به وجود می‌آید در کار خانه به او کمک کنید و احوال وی را جویا باشید.


مقاله پیشنهادیراه های حفظ سلامت پوست با 6 ویتامین ضروری | میزان موردنیاز و منابع هرکدام


برای آینده فرزند با همسر برنامه‌ریزی کنید

کودک شما نیامده کارها و اقدامات پیشاپیشی نیاز دارد. اسم، خرید اسباب و اساس مراقبتی، لباس و… کارهایی است که گاهی باید قبل از زایمان انجام داد. با همکاری در انتخاب اسم، لباس، وسایل خواب، اسباب‌بازی و دیگر موارد نشان دهید که به فکر همسر و فرزند آینده خود هستید.